с. Батрадь. Батрадівський ДНЗ

Сторінка батьків

Для електронної реєстрації дітей в дошкільні навчальні заклади з використанням мережі Інтернет рекомендовано включити наступну інформацію:
1. Повна назва дошкільного навчального закладу, що обрали батьки;
2. Прізвище, ім’я дитини;
3. Дата народження дитини (число, місяць, рік);
4. Бажаний рік зарахування до дошкільного навчального закладу;
5. Прізвище, ім’я по-батькові батьків, контактний телефон, e-mail (за наявності

Дитина йде до школи.
              Ставлення дитини до навчання формується задовго до того, як вона переступить шкільний поріг. Важливу роль тут відіграє інформація про школу і спосіб її подачі батьками та вихователями дошкільного закладу.
              Необхідно, щоб кожна дитина не лише зрозуміла запропоновану інформацію, а й змогла відчути, «прожити» її.  Тож для цього використовують сюжетно-рольові ігри, розповіді дорослих про своє навчання та улюблених учителів, організовують екскурсії до школи, спілкування з молодшими школярами, читання та аналізування  дитячої художньої літератури про шкільне життя, вчать прислів’я і приказки, у яких йдеться про особливе значення книги, навчання, праці тощо.
              На етапі підготовки до школи, та й впродовж усього періоду дошкільного дитинства, пріоритетним є загальний розвиток дитини. Тож і педагоги дошкільний закладів, і батьки майбутніх школярів насамперед повинні опікуватися тим, щоб у дітей були сформовані загальні здібності та якості особистості, необхідні для того, щоб опанувати принципово нову для  них діяльність – учбову.
             Важливо, щоб майбутній учень умів спілкуватися з найближчим оточенням, був доброзичливим з дітьми та дорослими. Тож до вступу до школи дитина повинна вміти керувати своїм тілом, вправ
но рухатися та орієнтуватися у просторі. У неї має бути гарно розвинена дрібна моторика рук, а також скоординовані рухи руки та ока.
            Щоб стати успішним, майбутньому першокласнику мають бути притаманні такі якості:
• прагнення до спілкування з однолітками;
• бажання вчитися;
• міцне здоров’я;
• позитивний емоційний настрій;
• грамотне мовлення, зв’язний виклад своїх думок;
• прагнення до співпраці з дорослими;
• розвинена довільна поведінка;
• допитливість і прагнення до відкриттів;
• сформована координація рухів і графічні навички.

Рекомендації батькам майбутніх першокласників.
• Поважайте дитину як особистість.
• Зберігайте доброзичливу атмосферу у сім’ї.
• Розвивайте і підтримуйте у дитини  інтерес до навчання. Привчайте її дотримуватися правил здорового способу життя, розвивайте необхідні для цього навички.
• Зосереджуйте увагу дитини на її успіхах («Ти зможеш, ти здатний»), не акцентуйте увагу на невдачах у навчанні.
• Не вимагайте від першокласника лише високих результатів і оцінок.  Пояснюйте, як важливо отримувати нові знання і розвивати свої здібності.
• Не карайте дитину обмеженням її рухової активності, не забороняйте гуляти разом з іншими дітьми на свіжому повітрі. Суворо дотримуйтеся режиму дня.
• Перенесіть перегляд телепередач та комп’ютерні ігри на суботу, щоб обмежити час перебува
ння дитини у статичній позі.
Влаштовуйте у вихідні дні сімейні прогулянки на природі, за можливості, відвідуйте басейн.
• Проводьте фізкультхвилинки, стежте за поставою дитини під час виконання домашнього завдання.
• Виконуйте з дитиною комплекс вправ для зміцнення м’язів спини, плечового поясу і живота двічі на тиждень. Під час «пальчикової» гімнастики співайте разом з дитиною пісеньки, щоб поліпшити вентиляцію легень та підтримувати гарний настрій. Проводьте релаксаційну гімнастику, використовуючи аудіо записи  звуків моря, лісу тощо.
• Стежте, щоб після школи дитина обов’язково гуляла на свіжому повітрі не менше години.
• Вкладайте дитину спати не пізніше 21.00.